Достапни линкови

ОН: Бројот на бегалци во светот останува ист


Обединетите нации соопштија дека бројот на бегалците ширум светот останува ист како и минатата година околу 12 милиони луѓе. Се наведува дека од 93 илјади македонски граѓани кои ја напуштиле земјата минатата година 90 илјади се вратиле во своите домови по завршувањето на конфликтот.
XS
SM
MD
LG