Достапни линкови

Изреаел – одговорност


Милитантната група Ал Акса поврзана со Арафатовиот Фатах денеска ја потврди одговорноста за обидот за атентат на бомбашот самоубиец во Тел Авив. Израелските сили изутрината убија палестинец во обид со автомобил бомба да навлезе во ноќен клуб во Тел Авив во кој имало околу 200 лица.
XS
SM
MD
LG