Достапни линкови

Ширак – Шредер консулатции за ЕУ-Русија


За реформите во Европската Унија и односите со Русија пред престојниот самит на Унијата во Шпанија денеска во Берлин ке разговараат германскиот канцелар Герхард Шредер и францускиот претседател Жак Ширак. Според француското министерство за надворешни работи Парис и Берлин сакаат да ги интензивираат консулатациите по сите клучни прашања
XS
SM
MD
LG