Достапни линкови

Што ќе се случува во Белорусија ако умре Лукашенко?


Што ќе се случува во Белорусија ако умре Лукашенко?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Во последно време се зголемуваат шпекулациите околу здравствената состојба на претседателот на Белорусија Александар Лукашенко, главен сојузник на рускиот претседател Владимир Путин. Се поставува прашањето што ќе биде со земјата доколку тој почине?

Категории

XS
SM
MD
LG