Достапни линкови

Украинците велат дека борбите се „интензивираат“ во Бахмут


Украинците велат дека борбите се „интензивираат“ во Бахмут
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Додека украинската артилерија ги напаѓа руските позиции, воен лекар рече дека работата во неговата теренска болница е сè поинтензивна и единицата за беспилотни летала извести дека Русија трупа дополнителни колони артилерија. Дописникот на актуелното време Андриј Кузаков известува од линијата на фронтот.

Категории

XS
SM
MD
LG