Достапни линкови

Украинско село во кое 14 пати се сменија освојувачите


Украинско село во кое 14 пати се сменија освојувачите
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Во украинското село Бохородичне, 14 пати се смениле украинските и руските сили. Селото е на линијата на фронотот во Доњецкиот регион и е целосно уништено. Таму останале само 7-мина жители.

Категории

XS
SM
MD
LG