Достапни линкови

Трошановски: Да се разграничи патриотизмот и популизмот


Трошановски: Да се разграничи патриотизмот и популизмот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00
Директен линк

Марко Трошановски од Институтот за демократија вели дека партиите не одолеваат на популистичкиот пристап и кон отворените прашања меѓу Македонија и Бугарија од причина што преку симболични и емотивни приказни наместо преку издржани политики лесно се привлекуваат гласачи.

XS
SM
MD
LG