Достапни линкови

Тасева- не е невообичаено што акцијата за пасошите траела долго


Тасева- не е невообичаено што акцијата за пасошите траела долго
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:56 0:00
Директен линк

Професорката Слаѓана Тасева, која е доктор по кривично право и поранешна директорка на Полициската академија вели дека врз основа на информациите во јавноста тешко е подетално да се коментира акцијата за нелегалните пасоши дадени на осомничени криминалци. Таа нагласува дека не е невообичаено што ваков тип на акција се водела од 2019 година.

XS
SM
MD
LG