Достапни линкови

Создавање надеж е највисока форма на уметност: италијански сликар во Украина

Италијанскиот урбан уметник Tvboy насликал серија мурали со пораки за надеж, мир и слобода во Буча и Ирпин, украински градови каде руската војска беше обвинета за воени злосторства врз цивили во првите месеци од нејзината инвазија.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG