Достапни линкови

Снимка од дрон на украинската армија покажува руски напад


Снимка од дрон на украинската армија покажува руски напад
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Снимката од беспилотно летало објавена од украинската армија покажува како војници се пробиваат низ замрзнат пејзаж, пред да бидат нападнати. Репортерот на РСЕ Андриј Кузаков, ги посети украинските ровови на локацијата и - беше сведок на нападот.

Категории

XS
SM
MD
LG