Достапни линкови

Како во САД е прославен Денот на независноста

Спектакуларен огномет и неизбежен натпревар во јадење хот-дог се дел од американскиот празник, 4 јули. Во 1776 година, на овој ден, Америка ја прогласи својата независност од Британија. Настанот е вистински семеен празник: американскиот претседател Џо Бајден славеше со членовите на неговото семејство.

По олеснувањето на ограничувањата поради епидемијата на коронавирус, ова за многумина можеби беше првиот голем семеен собир.

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG