Достапни линкови

Руска ракета погоди станбена зграда во Краматорск


Руска ракета погоди станбена зграда во Краматорск
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Руска ракета уништи станбена зграда во источниот украински град Краматорск во средата вечерта, при што загинале неколку лица. Украинскиот сервис на Радио Слободна Европа објави кратко видео на кое се гледа како спасувачите работат под рефлектори додека снегот паѓа врз урнатините.

Категории

XS
SM
MD
LG