Достапни линкови

Под „дожд“ од гранати: Заминете на безбедно!


Под „дожд“ од гранати: Заминете на безбедно!
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Жителите кои останаа во источниот украински град Авдијивка, сега одлучуваат да се преселат некаде на побезбедно бидејќи опасноста расте. Градот е под тешко руско артилериско гранатирање. Војниците, докторите и волонтерите остануваат на фронтот

Категории

XS
SM
MD
LG