Достапни линкови

Парада на Гордоста-креира чуство на слобода, барем на неколку часа


Парада на Гордоста-креира чуство на слобода, барем на неколку часа
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00
Директен линк

Парадата создава отворен и сигурен простор, креира чувство на слобода кај самите учесници, посебно на оние кои се дел од ЛГБТИ заедницата, барем за неколку часа од тој еден ден, да може да почувствуваат како е да се живее „Вон ѕидовите“ вели Антонио Михајлов од Субверзивен фронт. Парадата се оддржува во сабота 26.06.

XS
SM
MD
LG