Достапни линкови

Одмаздата на југото: Во босанска гаража сè уште се поправа класиката


Одмаздата на југото: Во босанска гаража сè уште се поправа класиката
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Босанскиот механичар Мустафа Чобо е решен да ги задржи старите автомобили на „Застава“ во возна состојба. Тој се опишува себеси како нивни „овластен сервисер“ и поправа само автомобили произведени во фабриката во Крагујевац, за време на поранешна Југославија.

Категории

XS
SM
MD
LG