Достапни линкови

ЕУ - Западен Балкан, наместо самит на остварени надежи разочарување


ЕУ - Западен Балкан, наместо самит на остварени надежи разочарување
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Фрустрацијата на лидерите на земјите од Западен Балкан поради нивните кандидатури за членство во Европската унија беше особено забележлива пред и за време на нивниот состанок со лидерите на Унијата во Брисел.

Категории

XS
SM
MD
LG