Достапни линкови

Десетици илјади протестираа во Белград барајќи објективен јавен сервис


Десетици илјади протестираа во Белград барајќи објективен јавен сервис
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Четвртиот протест „Србија против насилството“ во Белград беше фокусиран на работата на јавниот сервис РТС. Десетици илјади граѓани побараа оставка од раководството и објективно известување за протестите кои со недели се одржуваат во главниот град на Србија по масовните убиства.

Категории

XS
SM
MD
LG