Достапни линкови

Два воени брода на НАТО во црногорското пристаниште Бар


Два воени брода на НАТО во црногорското пристаниште Бар
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

Два воени брода на НАТО од САД и Турција впловија во црногорското пристаниште Бар на 24 јануари. На ова се гледа како на поддршката на Алијансата за земјите-членки, во услови на војна во Украина, балканските тензии и руското влијание во овој регион.

Категории

XS
SM
MD
LG