Достапни линкови

Готвење на сончеви зраци: Авганистанец прави соларни шпорети од сателитски антени

Ковач од Кабул изработува соларни шпорети како прифатлива и еколошка алтернатива за користење горива во сиромашниот Авганистан


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG