Достапни линкови

Газа: Животот на палестинците во урнатините

Палестинските семејства, чии домови се уништени по израелските воздушни напади, живеат во урнатините. Израелско - палестинскиот конликт таеше 11 дена, при што двете страни меѓусебно се ракетираа.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG