Достапни линкови

Белград во пресрет на митингот на владејачката Српска напредна странка

Голема бина, видео бимови и мобилни тоалети на неколку локации во центарот на Белград е сликата на градот пред митингот што го свика Српската напредна партија на 26 мај. Српскиот претседател Александар Вучиќ го најави собирот по првиот протест „Србија против насилството“ и однапред го нарече „најголем во историјата“ на земјата.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG