Достапни линкови

„Африкански лица“ во објективот на Билјана Јуруковски


„Африкански лица“ во објективот на Билјана Јуруковски
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Од среда 16 јуни, во Музеј на РС Македонија, ќе се одвива изложбата на реномираната македонско-австралиска фотографка Билјана Јуруковски. Станува збор за проект на кој се изложени дела снимени за време на нејзините патувања низ Африка. Посебен интерес предизвикуваат нејзините портрети на припадниците на народот Сури, една од најизолираните заедници населени во Југозападна Етиопија.

Категории

XS
SM
MD
LG