Достапни линкови

Алулоски- Рано откривање е клучно за лекувањето на рак на грло на матка


Алулоски- Рано откривање е клучно за лекувањето на рак на грло на матка
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:01 0:00
Директен линк

Македонките најмалку три пати повеќе заболуваат од рак на грло на матка за разлика од Словенките, вели гинекологот и претседател на комисија за спроведување на програмата за рана детекција на ракот, Д-р Игор Алулоски. Причина за тоа е доцната детекција, вели тој.

XS
SM
MD
LG