Достапни линкови

16x9 Image

Срѓан Стојанчов

Новинарската кариера ја започна како новинар во внатрешно-политичката рубрика на дневниот весник Шпиц во 2008 година. Работел на теми од внатрешната политика, но и на социјални и економски проблеми. Роден е на 27.10.1981г. во Скопје. Од февруари 2009 работи како постојан дописник за Радио Слободна Европа од Скопје.

Автор Срѓан Стојанчов

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG