Достапни линкови

Гајдова - Казните што ги добиле сторителите на фемицид не одговараат на стореното дело


Гајдова - Казните што ги добиле сторителите на фемицид не одговараат на стореното дело
please wait

No media source currently available

0:00 0:18:13 0:00
Директен линк

Казните што се движат околу законскиот минимум, а дел и ублажени, под 10 години затвор, не соодветствуваат со степенот на неправото, вели судијката Габриела Гајдова, една од авторките на истражувањето за фемицидот во Северна Македонија.

XS
SM
MD
LG