Достапни линкови

Аврамовски: 14 предмети на СЈО застаруваат со новите измени


Аврамовски: 14 предмети на СЈО застаруваат со новите измени
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:37 0:00
Директен линк

Измените на Кривичниот законик со кои се намалуваат казните на сегашни и поранешни функционери не се усогласување со европското законодавство. Ќе застарат 14 предмети од времето на СЈО со над 80 обвинети, вели Дарко Аврамовски, Координатор на Коалиција за правично судење

XS
SM
MD
LG