Достапни линкови

Седуммина настрадаа во бура во САД


Седуммина настрадаа во невреме во Алабама денеска, со што бројот на жртви од временските непогоди проследени со торнада во Соединетите американски држави се искачи на најмалку 16 лица. Метеролозите предвидуваат дека силно невреме ќе ги зафати сојузните држави Арканзас и Оклахома денеска.
XS
SM
MD
LG