Достапни линкови

Пакистанско момче се извинило за самоубиствена мисија


Пакистанско момче изрази жалење за тоа што учествувал во самоубиствена мисија. Во нападот што се случи на 3 овој месец во храмот Суфи загинале над 40 луѓе. Момчето било упасено откако не успеало да го активира појасот со експлозивната направа. Во телевизиското интервју момчето побара прошка од семејствата на убиените. Тоа додаде дека два месеца било на обука во градот Мир Али во Северен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG