Достапни линкови

Самоубствен напад во Пакистан, 13 загинати


Најмалку 13 лица загинале, а 10-тина биле повредени кога бомбаш самоубиец детонирал експлозив во близина на еден контролен пункт во северо-западен Пакистан. Според локалните власти, меѓу загинатите е и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG