Достапни линкови

Катар го призна либијскиот опозициски совет


Катар денеска го призна опозицискиот совет во Либија, со што стана вора земја која го прифатила легитимитетот на организацијата на бунтовниците по Франција. Со штаб во Бенгази Провизорниот традиционален национален совет брои 31 член, претставници од најголемите градови во северноафриканската земја. Во јавноста се познати имињата на само 13 членови на оваа организација.
XS
SM
MD
LG