Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во претпладневните часови и во планинските региони. Ќе дува умерен до засилен претежно југозападен ветер. Дневната температура ќе биде од 11 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 21 степен.

XS
SM
MD
LG