Достапни линкови

Македонска делегација предводена од премиерот Заев во Брисел


Заев и Столтенберг, архивска фотографија

Претседателот на Владата на РСМ Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Бујар Османи, ќе го посетат седиштето на НАТО и ќе одржат работна средба со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Најдобар одговор против лажните вести е конкретната помош од НАТО

По разговорите е предвидена заедничка прес-конференција на премиерот Заев и шефот на НАТО Јенс Столтенберг.

XS
SM
MD
LG