Достапни линкови

Филипче со порака - Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет


Венко Филипче

Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет. Да ги почитуваме мерките за заштита од ковид-19, да го зачуваме нашето здравје, но и здравјето на нашите родители, баби и дедовци, затоа што нема ништо поважно од грижата за нашите најблиски, објави денеска на својот Фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

Тој повторно укажа на препораките: Носи заштитна маска, одржувај физичка дистанца, не се групирај и често миј ги рацете.

XS
SM
MD
LG