Достапни линкови

Премиерот на Федерацијата БиХ Фадил Новалиќ хоспитализиран поради коронавирусот


Радован Вишковиќ и Фадил Новалиќ

Премиерот на Федерацијата БиХ фадил Новалиќ денеска е хоспитализиран во Клиниката за белодробни заболувања „Подхрастови“ на Клиничкиот центар на Универзитетот во Сараево.

Претходно беше потврдено дека Новалиќ бил позитивен на коронавирусот и поради воспаление на белите дробови му е потребен клинички третман. Новалиќ денеска качил температура и почувствувал општа слабост.

Денеска е потврдено дека позитивен на коронавирус е и премиерот на Република Српска Радован Вишковиќ.

XS
SM
MD
LG