Достапни линкови

Нови 119 заразени и 10 починати од коронавирус во Косово


Од вчера тестираните 420 примероци во Приштина има 119 позитивни на коронавирус, со што бројот на заразени достигна 5237, од кои 2462 се оздравени, а 2663 сè уште се активни. Најголем број од новите случаи, односно 63 се во Приштина, а во Ѓаковица има 12.

Досега од болеста починаа 112 луѓе, од кои 10 само вчера.

XS
SM
MD
LG