Достапни линкови

Нови „бомби“ за Јанушев и за списоци од Телеком


Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ се објавени два нови разговори кои се именувани како „Јанушев ќе ги убијам“ и „Партиски списоци на ДПМНЕ за Телеком“.

Во првиот разговор наводно се слуша како генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата кандидати за пратеници во третата изборна единица се заканува дека, како што вели, ќе убие две лица, Даниела и Ратко.

Во вториот разговор станува збор за партиски списоци во кои се впишани вработени од Телеком. Според разговорот, тие се селектирани според склучените договори и треба да му се пратат на Жарко Луковски, поранешен извршен директор на компанијата.

Пукаат „бомби“, никој не прашува од каде се

Претходно на истиот канал беа објавени снимки со разговори наводно со Јанушев и поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески.

XS
SM
MD
LG