Достапни линкови

До утре ќе се знае дали ќе има рестрикции за Духовден


Влада на Република Северна Македонија

Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд и христијанскиот празник Духовден.

„Одлуката ќе ја донесеме во следните неколку денови, сигурно до четврток, имајќи предвид дека и в петок има празник, кога може да се случи граѓаните да не ги почитуваат превентивните мерки“, изјави министерот за здравство Венко Филипче.

XS
SM
MD
LG