Достапни линкови

Твитер изгаси 8.558 налози за промовирање на Вучиќ и неговата партија


Александар Вучиќ

Социјалната мрежа Твитер објави дека изгаснала 8.558 налози користени за промовирање на Српската напредна партија и нејзиниот лидер претседателот Александар Вучиќ. „До крајот на минатата година, идентификувавме групи на сметки вклучени во неавтентична координирана активност, што доведе до отстранување на 8.558 нарачки кои работеа за промовирање на владејачката партија во Србија и нејзиниот лидер“, наведува Твитер.

Вучиќ: во Србија е можен и 24 часовен полициски час

Коментирајќи го бришењето Вучиќ синоќа им рече на новинарите дека не смета оти тоа има некое значење, и иронично додаде дека во иднина „другите ќе доминираат на Твитер, бидејќи досега не биле“. Вучиќ, синоќа објави дека во Србија ќе има забрана за целодневен сообраќај која ќе стапи во сила од сабота, 4 април, од 13 часот, до понеделник, 6 април, во 5 часот.

XS
SM
MD
LG