Достапни линкови

Макрон во посета на Полска


Францускиот претседател Емануел Макрон

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе престојува во својата прва посета на Полска на 3 и 4 февруари. Двете земји не се согласуваат за неколку прашања, вклучително и владеењето на правото и заштитата на климата. Макрон во Варшава ќе разговара со неговиот колега Анджеј Дуда и со премиерот Матеуш Моравиецки.

XS
SM
MD
LG