Достапни линкови

Метју Палмер во посета на Скопје


Специјалниот претставник на американскиот државен секретар за Западен Балкан, Метју Палмер

Специјалниот претставник на американскиот државен секретар за Западен Балкан, Метју Палмер денеска ќе престојува во работа посета на Северна Македонија. Палмер, како што соопшти Министерството за надворешни работи, ќе биде примен од шефот на дипломатијата Никола Димитров. Се очекува Димитров и високиот претставник на Стејт департментот да дискутираат за севкупниот развој на билатерални односи меѓу Република Северна Македонија и Соединетите Американски Држави, како и за поддршката од САД за евро-атлантските интеграции на нашата држава, а ќе бидат разменети и мислења за состојбите во регионот.

XS
SM
MD
LG