Достапни линкови

Суспендиран непристојниот полицаец


Фотографија од изнесувањето на Јовановски од зградата на Обвинителството откако колабирал

Суспендиран е затворскиот чувар, кој денеска се однесуваше недолично при изнесувањето на Бојан Јовановски од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, потврдил за МИА директорот на затворот Скопје во Шуто Оризари, Есад Рахиќ.

Јовановски во Обвинителство требаше да даде исказ за случајот Рекет, но му се слошило и од таму беше изнесен со амбулантно возило. Додека го изнесуваа, затворскиот чувар кон новинарите со рака покажува кон своите гениталиите, покажува снимката, која беше објавена во медиумите.

XS
SM
MD
LG