Достапни линкови

Катица Јанева денеска треба да даде исказ за Рекет


Катица Јанева

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска треба да се појави во Обвинителството за да даде исказ пред Вилма Рускоска. Таа ќе сведочи откако во аудио-визуелниот материјал објавен во италијанскиот „Ла Верита“, а во врска со случајот „Рекет“, се слушна и нејзиниот глас. Досега за случајот сведочеа обвинителките Лиле Стефанова, Елизабета Јосифовска и обвинителот Бурим Рустеми.

XS
SM
MD
LG