Достапни линкови

Влада: Не сме потпишале документ за соработка со Меѓународен сојуз


Ни Владата, ни премиерот ниту Генералниот секретар не потпишале документ за соработка со Меѓународен сојуз, тврдат од Владата

Во врска со изјавата на Бојан Јовановски - Боки 13, осомничен во случајот „Рекет“, дека со премиерот Зоран Заев било договорено да се потпише документ за соработка со невладината организација Меѓународен сојуз, од Владата одговорија дека немаат потпишано таков договор.

„Владата, премиерот и генералниот секретар на Владата немаат потпишано меморандум за соработка со Меѓународниот сојуз“, одговориле од Владата за МКД.мк

Бојан Јовановски, како прв претседател на невладината организација Меѓународен сојуз, во јули 2017 година изјавил дека со премиерот Зоран Заев се договорил за соработка и директна поддршка и дека било договорено да се потпише и таков меморандум за соработка.

XS
SM
MD
LG