Достапни линкови

Новата грчка влада положи свечена заклетва


Nовиот грчки премиер Кирјакос Мицотакис

Членовите на владата на новиот грчки премиер Кирјакос Мицотакис, министри, заменици и алтернативни министри, вкупно 51, денеска положија свечена заклетва пред претседателот Прокопис Павлопулос и пред атинскиот архиепископ Јерпнимос, во претседателската палата. За утре претпладне закажана е првата седница на новата грчка влада.

XS
SM
MD
LG