Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 17, а дневната ќе достигне до 33 степени.

XS
SM
MD
LG