Достапни линкови

Русија го призна новото уставно име


Русија денеска го призна новото уставно име на државата- Република Северна Македонија. Во соопштението од руското МНР се нагласува дека на 18 февруари во руската Амбасада во Скопје е добиена нота со која се известува дека официјалното име на државата е променето во Република Северна Македонија.

„Руската Федерација ја призна таа држава под новото име- Република Северна Македонија“, се наведува во соопштението од руското МНР.


XS
SM
MD
LG