Достапни линкови

Предупредувањето за Турција нема да го смени американскиот план за Сирија, тврди Помпео


Доналд Трамп и Мајк Помпео

Заканата на американскиот претседател, Доналд Трамп дека економски ќе ја уништи Турција ако ги нападне курдските сили во Сирија, според американскиот државен секретар Мајк Помпео, нема да ги промени плановите за повлекувањето на војската на САД од Сирија, објави новинската агенција АП.

Помпео додаде и дека заканата на Трамп ја покажува и поврзаноста на САД со своите партнери.

XS
SM
MD
LG