Достапни линкови

Следната недела продолжуваат преговорите меѓу САД и Северна Кореја


Американскиот државен секретар Мајк Помпео

Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека преговорите меѓу САД и Северна Кореја ќе продолжат во следната недела, без да го прецизира точниот датум. Помпео во Сеул додаде дека двете страни завршиле многу работа која не можеше да се „стави“ во заедничката изјава на Доналд Трамп и Ким Џонг Ун по нивната средба во Сингапур и оти тимовите ќе продолжат да напредуваат во целиот процес.

XS
SM
MD
LG