Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне во западните и јужните делови ќе има локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 22 до 32 степена. Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.

XS
SM
MD
LG