Достапни линкови

Беса бара министерско место за влез во Владата


Влада на Република Македонија

Движењето Беса предводено од Биљал Касами во преговорите за влез во Владата побарало да предводи едно од министерствата. Пратеникот на Беса, Фадил Зендели денеска изјави дека Касами и во понеделникот имал средба со премиерот Зоран Заев на која му го соопштил барањето. Според Зендели, неделава треба да следува нова средба на која треба да се разговара за ресорите и за евентуалните имиња.

XS
SM
MD
LG